PŘEHRADY FEST VESELÍ NAD LUŽNICÍ 2024

PRAKTICKÉ INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

Jižně od Veselí nad Lužnicí v severní části Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko se rozkládají Veselské pískovny. V minulosti se tady těžil štěrkopísek, dnes jsou jezera (celkem je jich hned pět) zatopená a slouží k rekreaci.

Na návštěvníky čekají u Veselských pískoven hezké písčité pláže, z nichž je snadný přístup do křišťálově čisté vody. Koupání je skvělé, stejně jako vodní sporty, letní měsíce jsou navíc doslova nabité kulturními akcemi – od promítání filmů po hudební vystoupení. K dipozici je stánek s občerstvením, na své si přijdou i ti, kteří si chtějí zahrát třeba plážový volejbal.

Veselské pískovny se nachází v nádherné krajině jihočeských lesů a rybníků, a tak je jejich návštěvu možné spojit s dalšími aktivitami, jako jsou pěší výlety nebo vyjížďky na kole. Jako v ráji se tady budou cítit i rybáři.

HLAVNÍ PROGRAM

DĚTSKÝ PROGRAM

Na Přehradách 2024 na vás bude čekat našlápnutý program plný hudebních hvězd a skvělé zábavy. Na své si ale přijdou i děti! V sobotu hlavní stage obsadí PIGY se svým dětským programem. 🐷

V rámci doprovodného programu si děti budou moct užít také malování na obličej nebo malování pískem. 🎨 Po celou dobu festivalu bude také vedle stage stan pro děti s doprovodným programem, skákací hrad a dětské hřiště. Máte se tedy rozhodně na co těšit! 😊

PARKOVÁNÍ

Až k pískovnám se dá dojet autem, míst k parkování je dostatek. Parkovat je možné pouze na místech pro parkování vyhrazených a označených symbolem „Parking“.

Z železniční stanice ve Veselí nad Lužnicí to je k vodě asi půl hodiny pěšky, ideálním dopravním prostředkem je ale také kolo.

Pořadatel si vyhrazuje právo uzavřít parkoviště v případě, že došlo k dosažení jejich maximální kapacity. Umístění parkovišť najdete v mapě areálu.

OTEVÍRACÍ DOBA AREÁLU

sobota 10. 8. – areál bude otevřen od 9:00 do 00:30

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ

8.2 km Blatské muzeum v Soběslavi
8.9 km Rozhledna Svákov
11.2 km Naučná stezka Velký Lomnický
13.7 km Rybník Velká Holná
14.3 km Digitální skanzen Ludmila
15.1 km Zámek Červená Lhota
16.0 km Rybník Rožmberk
16.6 km Rozhledna Čermákův vrch u Krátošic

UBYTOVÁNÍ

Pro návštěvníky bude připraveno ubytování ve stanovém městečku. V ubytovaní je zahrnuto zajištění tekoucí vody pro umytí rukou a WC.

Cena za parkování osobního vozu 200Kč, cena za parkování obytného vozu a karavanu 350Kč.

Cena za stanové místo 300 Kč

Check-in do stanů začíná v pátek 9. 8. v 17:00 a platí do neděle 11. 8.

Check out je v 10:00

PARKOVÁNÍ A UBYTOVÁNÍ JE MOŽNÉ ZAKOUPIT I NA MÍSTĚ.

Ubytování ve stanech můžete zajistit na stránkách www.xticket.cz

Platí přísný zákaz stanování na parkovištích! Spát v autech je povoleno. Kvůli bezpečnosti není povoleno spát vedle auta.

Lze využít rovněž ubytovací kapacity okolních pensionů, kempů a hotelů dle jejich ceníků.

ZAKOUPENÍ SAMOTNÉ VSTUPENKY NA FESTIVAL NEGARANTUJE UBYTOVÁNÍ VE STANOVÉM MĚSTEČKU. UBYTOVACÍ KAPACITY JSOU NIŽŠÍ NEŽ KAPACITY SAMOTNÉ PRODUKCE FESTIVALU. DOPORUČUJEME UBYTOVÁNÍ ZAJISTIT JEŠTĚ PŘED ZAKOUPENÍM VSTUPENKY NA PRODUKCI, POPŘÍPADĚ CO NEJDŘÍVE PO JEJÍM ZAKOUPENÍ.

PLATEBNÍ KARTA BANKOMATY

V celém areálu Veselské pískovny je možné platit pouze v hotovosti. Na náměstí TGM jsou dva bankomaty.

V K2 baru je možné platit kartou.

DALŠÍ INFORMACE

Dokumenty na stažení s důležitými informacemi.

FOTOGALERIE VESELÍ

VESELSKÉ PÍSKOVNY

KDE NÁS NAJDETE

VESELSKÉ PÍSKOVNY