Místo brouzdání v plastovém moři si s námi zaplav v čisté přehradě.

Záleží nám na přírodě. Proto @prehradyfest podporují třídění odpadů.

Díky spolupráci s @cistyfestival najdete v našem areálu speciální barevné koše na plastový, kovový, papírový a směsný odpad.

Myšlenky udržitelnosti a zero waste realizujeme napříč celým festivalem.

Milujeme festivaly, rádi se bavíme, užíváme život plnými doušky. Bereme ale také odpovědně v úvahu průběh celé akce a snažíme se zamezit negativním dopadům, kterými jsou například hluk, odpadky a zvýšená doprava v místě konání akce.

Vstupenky

Vstupenky si nemusíte tisknout, ale stačí ukázat v chytrém telefonu. Program a nejrůznější informace si budete moci na festivalu načíst pomocí QR kódu.

Stravování

V nabídce máme i rostlinnou stravu a jídlo podáváme do recyklovatelného nádobí, které bude odvezeno k následné recyklaci. Nápoje dostanete do zálohovaných Nick Nack kelímků. Pro organizační tým, dobrovolníky a V.I.P. bude zajištěno porcelánové a skleněné nádobí a pitná voda, kterou si mohou doplňovat.

Doprava

Nejezděte na festival sami. Evropa je každoročně během letní sezóny domovem tisíců festivalů. Po celém evropském kontinentu najdete festivaly všeho druhu, jako jsou jedinečné open air festivaly, street festivaly až po rodinné hudební festivaly jako je ten náš. Nezatěžujme životní prostředí. Přijeďte na akci vlakem, na kole, autobusem a nebo do auta přiberte někoho dalšího přes spolujízdu.

Zdroje energie a použitá technologie

Na našich akcích používáme velkokapacitní bateriové zdroje energie, a to i pro potřeby světelného a zvukového systému v rámci koncertu. Tyto zdroje jsou před použitím nabity fotovoltaickými panely.

Světelné zdroje použité v rámci akce jsou výhradně na bázi LED, tj s nízkou spotřebou energie.

Odpad ze stavby

Veškerý odpad ze stavby technického zajištění akce, je plně recyklovatelný s nízkým dopadem na znečištění životního prostředí.